26.05.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Afganistan’da bağımlılar için yepyeni bir başlangıç

Afganistan’da, geçmişte hayvanların dahi yaşayamayacağı koşullarda zorlu bir mücadele veren bağımlılar için umut dolu bir dönem başladı. İslam Emirliği’nin iktidara gelmesiyle birlikte, bağımlılar artık insanca yaşama şansı buluyor.

Afganistan’da bağımlılar için yepyeni bir başlangıç

Afganistan’da bağımlılar için yepyeni bir başlangıç

Geçmişte bu genç bağımlılar insan yerine dahi konmuyor ve hayvanların dahi yaşayamayacağı şartlarda buz gibi soğuk havada köprü altlarında çöplük ve lağım suları içinde ölüme terk ediliyorlardı. Ancak Afganistan’da İslam Emirliği’nin iktidara gelişiyle bağımlılar toplanarak, onlara hem sıcacık bir yuva hem bağımlılıktan kurtulup sağlıklarına kavuşacakları bir sağlık merkezi olan tedavi merkezlerine sevk edilip eğitim ve meslek olanağı tanınarak Afganistan’ın gelecek umutlarına yepyeni bir yaşam şansı sunulmuş oldu. Artık önceden köprü altlarında uyuşturucudan ölüme terk edilen bağımlılar, tedavi görüp bağımlılıktan kurtulmanın yanısıra mesleki eğitim de alarak terzi, teknisyen ve diğer iş dallarında meslek sahibi de oluyor ve yeni hayatlarına başlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.