Çubuk-1 Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir

Çubuk-1 Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir

Çubuk-1 Rekreasyon Alanı sizi şehir ortamından uzaklaştırarak rahat nefes almanızı sağlayacak parklardan bir tanesi olarak listenize girebilir. Peki Çubuk-1 Rekreasyon Alanı Nerede – Nasıl Gidilir ? Ankara’da piknik yapılabilecek yerler içerisinde gidilebilecek en güzel yerlerden birisi de bu park.

Su kenarında bulunan yürüyüş yolları, geniş piknik alanları, etkinlik alanı, kafe ve restoranları ile size doğayla iç içe bir ortam sunan rekreasyon alanı gün boyu vakit geçirebilecek niteliktedir.

Park alanı içerisinde yaklaşık 1250 adet ağaç, 75 bin adet çalı, 15 bin adet çiçek, 3 bin adet sarmaşık dikimi ve 20 bin m2 çim ekimi yapılmıştır. Alanın giriş kapısı, alanı tanımlayan ve doğal yapısını simgeleyecek şekilde atık ağaçlardan özel olarak tasarlanmıştır. Parkın en yüksek noktasına, 4,30 metre yüksekliğinde “Atatürk Heykeli” yerleştirilmiştir.

İlginizi Çekebilir  Ankara Gezilecek Yerler

Çubuk rekreasyon alanında 254 piknik masası ve 167 adet barbekü ünitesinin bulunduğu dumanlı/dumansız piknik alanı bulunmaktadır. Alanda; Baraj Market Kafe, Teras Kafe, süs havuzları, 520 metre bisiklet yolu, spor sahası, 736 metre doğa yürüyüş yolu, çocuk oyun alanları ve çeşmeler yer almaktadır. Alanın muhtelif yerlerinde toplam 619 araç kapasiteli otopark vatandaşın hizmetine sunulmuştur.

Çubuk-1 Rekreasyon Alanına Nasıl Gidilir

Çubuk-1 Rekreasyon Alanına yol tarifi almak için buraya tıklayın

Ankara
Author: Ankara

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.