İptal Edilen Otobüs Hatları Eski Güzergahına Dönecek

İptal Edilen Otobüs Hatları Eski Güzergahına Dönecek

Etimesgut,Sincan, Eryaman bölgesinden Kızılay’a giden hatlar geçtiğimiz günlerde Ümitköy Metro istasyonu ring hattına çevrilmişti. Bu bölgelerde yaşayanlardan gelen tepkiler üzerine bu kararın yeniden değerlendirileceği yönünde bir açıklama yapıldı. İptal Edilen Otobüs Hatları Eski Güzergahına Dönecek

DUYURU

ABB olarak pandemi döneminin başlarından bugüne dek toplu ulaşım bilet fiyatlarını maliyetin altında tutmak için özel halk otobüslerine maddi desteklerde bulunduk.

Sürekli artan maliyetlerin Ankara’da tüm ulaşım ücretlerine yansıtılmaması için Özel Halk Otobüsleri bünyesinde Sincan – Etimesgut – Elvankent ve Eryaman bölgelerinde hizmet vermekte olan 5 adet hattı, 5 Mart 2022 tarihinde Kızılay-Ulus güzergahından çekerek metro ring servisleri olacak şekilde revize ettik.

Ancak akaryakit fiyatları ve genel işletme giderlerinde yaşanan astronomik artışlar nedeniyle 15 Mart 2022 tarihindeki UKOME toplantısında toplu taşıma fiyat tarifesine artış yapıldı. Bu tarife ve yeni açıkladığımız destek paketleriyle özel halk otobüsü esnafının mağduriyeti giderildi.

Bu sebeple, Metro ring hizmeti veren 5 hattın tekrar Kızılay-Ulus güzergâhında hizmet vermesi konusunun ilk Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında gündeme alınarak görüşülmesi sağlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ANKARA

T.C. ANKARA BUYUKŞEHİR BELEDİYESİ

Ankara
Author: Ankara

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.