Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı

Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı

Keçiören’in ilk mesire alanı olan Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı Ankaralıların rahat nefes alabileceği yerlerin başında geliyor. Şelalesi, mesire alanı, çocuk parkı, futbol sahası, voleybol sahası, spor aletleri, wc, mescit, büfeler, otopark ve cafe yerleri mevcut.

Kartaltepe Kent Ormanı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Giriş ücreti yaya tek kişi 1TL. Otomobil 5TL. Minibüs 10TL. Otobüs 20TL. Motosiklet ve Bisiklet kişi başı ücret alınıyor. 0-12 yaş, ayrıca engelli, gazi ve şehit yakınları ücretsiz.

Bisiklet kiralayarak mesire alanını bisiklet ile dolaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Bay, bayan tuvaletleri ve abdest alma yerleri var. İbadetini yerine getirmek isteyenler için Taş Mescit var. Çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak için çocuk parkı mevcut. Parkın yukarı bölümünde şehitlerimizin anısına yaptırılan şehitler anıtı bulunmakta.

Pikniğe gelenlerin ihtiyaçlarını giderebileceği bir market park içerisinde hizmet vermekte. Buranın hemen yanında kafeteryaya benzer bir kısmı kapalı bir kısmı açık oturup bir şeyler yiyip içeceğiniz alan var.

Otoparkın girişinin hemen solunda ise dağ kızağı gişesi ve biniş için girişi mevcut. (Yetişkin 1kişi 15TL. 1Yetişkin 1Çocuk 20TL. 2Yetişkin 25TL. Not: Binen kişilerin ağırlığının 150kg’ı geçmemesi gerekiyor, ayrıca hamilelerin binmeleride yasak)

Piknik alanında bulunan çardakların yanlarında mangalı olmayan veya getirmeyi unutanlar için şömineler bulunmakta. Deniz bisikletine binmek isteyenler için deniz bisikleti (20 dakikası 20TL), çocukların zıplayabileceği trambolin var. (10 dakikası 5TL.) Hafta içi çok kalabalık olmamasına rağmen, hafta sonları ve resmi tatil günlerinde hemen hemen her yer doluyor. Alan oldukça büyük ve geniş yeterince otopark ve çardak var, ancak öğleden sonraya kalırsanız istediğiniz mekanda değil kuytu bir yerde yada tepelerde belki çardak bulabilirsiniz.

Ailecek gidilebilecek güzel bir piknik alanı.

Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanına nasıl gidilir

Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanına yol tarifi almak için buraya tıklayın

Kartaltepe Kent Ormanı Sanal Tur için buraya tıklayın

One thought on “Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı

  • 30 Temmuz 2021 tarihinde, saat 00:12
    Permalink

    29 temmuz perşembe günü siyah önü nike desenli siyah dar pantolonlu ve damalı vansı olan ve benden çakmak isteyen çocuk lütfen bul beni kwjsisbdksjsksndn

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.