22.02.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Kimlerden elektrik, doğalgaz abonelik ücreti alınmayacak? Kaç ay abonelik ücreti alınmayacak?

Depremzedelerin hayatını kolaylaştırmak bir karar daha alındı. Son olarak depremzedelerden elektrik ve doğalgaz yeni abonelik için güvence bedeli alınmayacak.

Kimlerden elektrik, doğalgaz abonelik ücreti alınmayacak? Kaç ay abonelik ücreti alınmayacak?

Kimlerden elektrik, doğalgaz abonelik ücreti alınmayacak? Kaç ay abonelik ücreti alınmayacak?

EPDK, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için abonelik ücretini OHAL süresince kaldırdığını açıkladı. Depremden etkilenen yüz binlerce kişi yaşadığı ili değiştirdi. Yeni bir hayat kurmak için ev arayanlar elektrik ve doğalgaz yeni abonelik için abonelik ücreti vermeyecek.

Kimlerden elektrik, doğalgaz abonelik ücreti alınmayacak?

Uygulama depremden etkilenen vatandaşlarımız için geçerli olacak. Afet bölgesinde ikamet edip etmemesine bakılmaksızın elektrik ve doğal gaz için yeni abonelik yaptırırken olağanüstü hal (OHAL) süresi boyunca güvence bedeli ödenmeyecek.

Kaç ay elektrik ve doğalgaz abonelik ücreti alınmayacak?

EPDK’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu dün yaptığı toplantıda deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik önemli bir karar aldı. Alınan kararla afet bölgesinde yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşlarımız ister deprem bölgesinde ikametini sürdürsün, ister başka bir şehirde ikamet etmeye başlasın elektrik ve doğal gaz için yeni abonelik yaptırırken OHAL süresi boyunca güvence bedeli ödemeyecek.”

EPDK nedir?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik piyasalarının düzenlenmesi amacıyla 4628 sayılı Yasa ile 2001 yılında kurulmuştur. Daha sonra çeşitli kanunlarla doğal gaz, petrol ve LPG piyasalarının da düzenlenmesi görevi verilmiştir. 1 Ocak 2005’ten itibaren belli bir aralıkla serbest bırakılan akaryakıt fiyatları dışında, bu alandaki her türlü düzenleme ve faaliyetleri kontrol etme yetkisi bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.