01.12.2023 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Pasifik Eurasia Lojistik 6-7 Haziranda Halka Arz Oluyor

Pasifik Eurasia Lojistik 6-7 Haziranda Halka Arz Oluyor

Pasifik Eurasia Lojistik (PEL), Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerinden biri olarak, halka arz sürecini başlattığını duyurdu. Şirket, yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren bir entegre lojistik hizmet sağlayıcısı olarak, müşterilerine kara, hava, deniz ve demiryolu taşımacılığı, depolama, gümrükleme ve proje lojistiği gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır.

PEL, 2023 yılında 1 milyar TL ciro hedefine ulaşmayı ve sektördeki lider konumunu pekiştirmeyi planlamaktadır. Bu doğrultuda, şirketin kurucu ortaklarından olan Pasifik Holding A.Ş., PEL’in sermayesinin %25’ine karşılık gelen 50 milyon TL nominal değerli payların halka arz edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu.

Halka arzın amacı, şirketin büyüme stratejisini desteklemek, finansal yapısını güçlendirmek, kurumsal yönetim standartlarını yükseltmek ve şeffaflığını artırmaktır. Halka arz gelirlerinin %70’i yeni yatırımlar için kullanılacak olup, bunların %40’ı yeni araç alımı, %20’si yeni depo inşaatı ve %10’u yeni teknoloji yatırımları şeklinde dağıtılacaktır. Halka arz gelirlerinin geri kalan %30’u ise mevcut borçların ödenmesinde kullanılacaktır.

Halka arzın tamamlanmasıyla birlikte, PEL’in Borsa İstanbul’da (BIST) işlem görmesi beklenmektedir. 25 TL’den halka arz olacak PEL için 6-7 Haziran tarihlerinde talep toplanacak. Halka arz sürecinde PEL’e lider aracı kurum olarak Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş., aracı kurum olarak ise Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. eşlik edecektir.

PEL’in halka arzı, Türkiye’nin lojistik sektörüne olan güvenin bir göstergesi olarak değerlendirilmektedir. Şirketin halka açılmasıyla birlikte, hem yatırımcılara hem de müşterilere daha fazla fayda sağlamayı ve sektörün gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.