12.04.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

POMEM sınavı ne zaman, başvuru ücreti ne kadar? 29. dönem POMEM ön başvuru sorgulama ekranı

29. dönem POMEM ön başvuru sonuçları açıklandı. Polis Akademisi Başkanlığı 13 bin öğrenci alımı gerçekleştirecek. Ön başvurular sonrasında sınav başvurularının başlayacağı düşünülüyor. Peki POMEM sınavı ne zaman, başvuru ücreti ne kadar? 29. dönem POMEM ön başvuru sorgulama ekranı…

POMEM ön başvuru sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edildi. Başvuru sonuçları e-Devlet sistemi üzerinden görüntülenebiliyor. Toplamda 103 bin 472 aday sınav aşamasına geçmeye hak kazandı. Polis Akademisi (PA) sınav başvuru ücretini açıkladı. Peki POMEM sınavı ne zaman, başvuru ücreti ne kadar? 29. dönem POMEM ön başvuru sorgulama ekranı…

29. DÖNEM POMEM ÖN BAŞVRU SONUÇLARI SORGULAMA

Lisans mezunu 55 bin 72 erkek ve 22 bin 400 kadın, ön lisans mezunu ise 8 bin erkek ve 18 bin kadın aday toplamda 103 bin 472 kişi sınav aşamasına geçti. Adaylar ön başvuru sonuçlarına e-Devlet sistemi üzerinden ve www. pa.edu.tr adresinden bakabilir.

29. DÖNEM POMEM ÖN BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ. POMEM SINAVI NE ZAMAN?

POMEM sınavı tarihi henüz netlik kazanmadı. Adaylar ilerleyen günlerde Polis Akademisi resmi internet sayfasından yapılacak açıklama ile sınav tarihini öğrenebilir.

POMEM SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

29. dönem POMEM sınavı başvuru ücreti 345 TL olarak belirlendi. Sınav başvuru ücretini 29 Kasım 2022 Salı günü saat 09.00 ile 8 Aralık 2022 Perşembe saat 17.00’ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “29. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesabına yatıracak. Başvuru ücreti sadece Halkbank şubelerinden, Halkbank ATM’lerinden ve Halkbank internet bankacılığından yatırılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.