Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler

Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler Teknoloji, günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Her geçen gün yeni teknolojik aletler üretiliyor ve

Devam

ChatGPT: En büyük korkumuz dünyaya zarar vermek

Yapay zeka teknolojisi ChatGPT’yi geliştiren OpenAi’nin Üst Yöneticisi (CEO) Samuel Harris Altman, ChatGPT ile ilgili, ‘En büyük korkum, teknoloji endüstrisi olarak dünyaya önemli zararlar verme ihtimalimizdir’ dedi.

Devam

Türk teknoloji şirketi ülkeyi afetlere ”yapay zeka” ile hazırlayacak

Afet senaryoları ve hazırlıklarının yapay zeka teknolojisi kullanılarak deneyimlenebileceği Deprem ve Acil Durum Simülasyon Uygulaması geliştirildi.

Devam

Twitter’dan Türkiye açıklaması: Bazı içeriklerin erişimine engelleme getirdik

Sosyal medya platformu Twitter, erişim engellenmesine yönelik mahkeme kararları uyarınca ve Twitter’ın Türkiye’de kullanıma açık kalmasını sağlamak amacıyla, Türkiye’deki bazı içeriklerin erişimine engel getirdi.

Devam

Elon Musk Twitter’ın yeni CEO’sunu açıkladı: Linda Yaccarino kimdir?

Twitter’ın CEO’su Elon Musk, şirketi için yeni bir CEO’yu işe aldığını duyurdu. Musk, Linda Yaccarino’nun Twitter’ın yeni CEO’su olacağını açıkladı.

Devam

ÇAKIR seyir füzesi SİHA ile tam isabet vurdu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, dünyada ilk kez bir SİHA’dan seyir füzesi atıldığını belirterek, ‘AKINCI TİHA’dan atılan ÇAKIR tüm kritik bileşenleri yerli-milli olan motorla ateşlendi ve hedefi tam isabetle vurdu.’ dedi.

Devam

Yapay zeka sağlık alanında tehlikeli

Bilim insanlarından oluşan uluslararası bir ekip, sağlık alanında yapay zekanın kullanılmasının tehdit oluşturduğunu, bazı tanı cihazlarının koyu ten rengine sahip kişilerde yanlış sonuç verdiğini açıkladı.

Devam

HAVELSAN, THY için Boeing simülatörü üretti

-HAVELSAN’ın Türk Hava Yolları (THY) için ürettiği Boeing B737MAX Tam Uçuş Simülatörü Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) Level D sertifikasını aldı.

Devam

Doktorlar da uyardı: Yapay zekayı durdurun

Yapay zekanın mucidi Geoffrey Hinton’un çağrısı dünyada yankı bulmaya başladı. Meslek grubu olarak yapay zekanın tehlikesine karşı ilk ciddi katılım doktorlardan geldi:

Devam

Bayraktar Kızılelma ve Bayraktar Akıncı kol uçuşu gerçekleştirdi

Bayraktar Kızılelma, Bayraktar Akıncı TİHA ile kol uçuşu icra etti.

Devam