Yeni yıl zamlarla başladı

Yeni Yıl Zamlarla Başladı

Türkiye yeni yıla zamlarla girdi. Doğal gaza yüzde 25, benzine 0,61, motorine 1,29 LPG’ye 0,78, elektriğe ise 1 lira 37 kuruş zam yapıldı.

ELEKTRİĞE ZAM

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2022 yılı için elektrik tarifelerinin belirlenip Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı. Buna göre elektrikte kademeli tarife kapsamında mesken aboneleri için aylık 150 kilovatsaate kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat kilovatsaat başına 1 lira 37 kuruş, 150 kilovatsaatin üstü için ise kilovatsaat başına 2 lira 6 kuruş olarak uygulanacak. Yeni Yıl Zamlarla Başladı

AKARYAKITA ZAM

EPGİS tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere motorin, benzin ve LPG’ye zam yapıldı.

İlginizi Çekebilir  Ankara'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenleri Dolayısıyla Araç Trafiğine Kapatılacak Yollar

EPGİS’den yapılan açıklamada “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 01/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 1,29 Benzinde 0,61 LPG’de 0,78 TL/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” denildi.

Ankara’da ortalama 11,51 liradan satılan motorinin litre fiyatı 12,80 lira olacak. LPG’nin litre fiyatı da Ankara’da ortalama 8,02 liradan 8,80 lira olacak. Ankara’da ortalama 12,37 liradan satılan benzinin litre fiyatı 12,98 lira olacak.

DOĞAL GAZA DA ZAM

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), “Konutlarda kullanılan doğal gazın satış fiyatında yüzde 25, elektrik üretimi için kullanılan doğal gazın satış fiyatında yüzde 15, elektrik üretimi haricinde kullanılan doğal gazın satış fiyatında yüzde 50 oranında artış yapılmıştır” açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir  Tekirdağ'da Toplu Ulaşım Durduruldu

BOTAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, piyasalarda yaşanmakta olan dalgalanmalar nedeniyle fiyatlarda düzenleme yapılma zorunluluğunun ortaya çıktığına değinildi.

Açıklama şöyle:

“2021 yılı başından itibaren Dünya ve Avrupa enerji piyasalarındaki tüketicilerin, piyasalarda yaşanmakta olan olağandışı ve olağanüstü dalgalanmalara bağlı olarak fahiş enerji fiyatlarına maruz kaldıkları kamuoyu tarafından da yakinen bilinmekte olup bütün dünyada yaşanan yüksek enerji fiyatları bugüne kadar tüketicilerimize aynı oranda yansıtılmamıştır.

1 Ocak 2022 tarihi itibari ile tüketicilerimizi imkanlar çerçevesinde asgari düzeyde etkileyecek şekilde doğal gaz satış fiyatlarında bir düzenleme yapılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Konutlarda kullanılan doğal gazın satış fiyatında yüzde 25, elektrik üretimi için kullanılan doğal gazın satış fiyatında yüzde 15, elektrik üretimi haricinde kullanılan doğal gazın satış fiyatında yüzde 50 oranında artış yapılmıştır.”

İlginizi Çekebilir  Ankaray İki Gün Hizmet Veremeyecek

Ankara Haberleri Ankara lpg fiyat, Ankara motorin fiyatı, Ankara benzin fiyatı, benzine zam

Ankara
Author: Ankara

Bir cevap yazın

Bu site istenmeyen yorumları azaltmak için Akismet kullanır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.