Tüm Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin
16.07.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

2023 İBB kent lokantasında yemek fiyatı ne kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kent lokantalarının bir yenisi Avcılar’da açıldı. Peki 2023 İBB kent lokantasında yemek fiyatı ne kadar?

2023 İBB kent lokantasında yemek fiyatı ne kadar?

2023 İBB kent lokantasında yemek fiyatı ne kadar?

Artan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon restoran ve lokantalarda satılan sıcak yemeklerin fiyatlarının da katlanmasına neden oldu. Öğrenciler ve dışarıda çalışanlar artık bir yerde yemek yiyecekleri zaman iki kere düşünüyor. İBB ucuz ve hijyenik yemek için geçtiğimiz günlerde düğmeye basmış ve kent lokantasını hayata geçiröişti. İlk olarak 17 Haziran’da Çapa’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açılan kent lokantlarına yeni şubeler eklendi. Uygun fiyata 4 çeşit sıcak yemek yiyen vatandaşlar bu uygulamadan oldukça memnun. 2023 kent lokantası fiyatları ne kadar sorusu ise pek çok kişi tarafından sorulmaya başlandı.

İBB 2023 kent lokantasında yemek fiyatı ne kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İBB kent lokantasında 4 çeşit yemek oldukça cazip fiayata vatandaşlara sunuluyor. 2022 yılında 4 çeşit yemek 29 TL’ydi.

Kent lokantası menü fiyatı kaç TL? 2023

Dört çeşit yemek: (Çorba, ana yemek, yardımcı yemek, salata ve su) 29 TL

Meşrubat: 5.5 TL

Tatlı: 7 TL

Su: 1 TL

(Yukarıda belirtilen fiyatlar 2022 yılına aittir. 2023 yılı kent lokantası yemek fiyatlarına zam bekleniyor.)

İBB kent lokantası nerelerde var?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu ana kadar 6 kent lokantası şubesi açtı. Bu sayının artarak devam etmesi bekleniyor. İşte İBB kent lokantası lokasyonları;

Bağcılar Kent Lokantası

Çapa Kent Lokantası

Sultanbeyli Kent Lokantası

Ümraniye Kent Lokantası

Üsküdar Kent Lokantası

Avcılar Kent Lokantası

Kent lokantası sadece öğrenciler için mi?

Kent lokantası açılışında konuşan İmamoğlu şunları söyledi: “Burada temel amacımız; gençlerimizin, öğrencilerimizin güvenilir ve hijyenik, ucuz gıdaya erişebilmelerini sağlamak. İlave olarak, çalışan işçiler var. Özellikle İkitelli, Bağcılar, Sultanbeyli gibi sanayi yoğun olan noktalarda, orada da onlara yakın alanlarda mekanlar üreteceğiz. Çapa da bulunduğumuz yer itibariyle, eğitimin çok yoğun olduğu bir bölge. Hem üniversiteleriyle hem lise ve diğer okullarıyla, çok yoğun olduğu bir bölge. Bu salon 80 kişi kapasiteli. Çalışanlarıyla beraber burada gündelik hizmetleri sunacaklar. Bir güzel tarafı; çalışanlarımızı özellikle kadın tercih ediyoruz bütün lokantalarımızda. Onların hem buradaki vicdanlı gözleri, yüzü temiz bakışları bizim daha güzel hizmet sunmamızı sağlayacak. Onlara da başarılar diliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.