25.02.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

2023 MTSK direksiyon sınav görevli ücreti | MTSK ücretine zam mı geldi?

2023 direksiyon MTSK sınav görevli ücreti zamlandı! Sosyal medyadan gelen açıklama MTS sınav görevlilerini sevindirdi. Yeni MTSK ücreti 916 TL’ye yükseldi.

2023 MTSK direksiyon sınav görevli ücreti | MTSK ücretine zam mı geldi?

2023 MTSK direksiyon sınav görevli ücreti | MTSK ücretine zam mı geldi?

Ülkemizde yılın belli dönemlerinde ehliyet ve MTSK direksiyon sınavları yapılıyor. MEB bünyesinde yapılan sınavlarda öğretmenler ve kamu personelleri de sınav görevlisi olarak yer alıyor. Artan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon nedeniyle öğretmenler sınav görevli ücretlerinin yeterli olmadığını düşünüyor ve kurumlara bu ücretlerin yükseltilmesi çağrısında bulunuyordu. MTSK direksiyon sınavlarında yer alan görevliler de 2023 yılında hesaplarına ne kadar sınav görevli ücreti yatacağını merak ediyor.

2023 MTSK direksiyon sınav görevli ücreti

Öğretmenler ve kamu personelleri sınavların aksamadan yapılması için sınav görevlisi olarak sınavlarda yer alıyor. Aynı zamanda bütçelerine de katkı yapan öğretmenler 2023 yılında gelen zamlardan sonra sınav görevli ücretlerinin ne kadar olacağını merak ediyordu. MTSK sınav görevli ücretlerine güncellemeye gidildiği Eğitim-Bir-Sen tarafından duyuruldu. Açıklanan orana göre 2023 MTSK sınav görevli ücreti 916 TL oldu.

Direksiyon MTSK ücretine zam mı geldi?

Öğretmenler ve diğer kamu personelleri MTSK sınavlarında saatlerce zaman harcıyor ve emeklerinin karşılığını almak istiyordu. 2023 MTSK direksiyon sınav görevli ücretlerine zam geldi.

MTSK sınav görevli ücretleri için Türk Eğitim Sen’den çağrı gelmişti

Türk Eğitim Sen’den flaş bir çağrı geldi. Yapılan çağrıda “2023 yılı için yeniden değerleme oranı %122,9 olarak belirlenmiş, aralık ayında ise TÜİK tarafından açıklanan verilere göre enflasyon oranı %84,39 olarak açıklanmıştır. Bu bağlamda Türk Eğitim Sen olarak, MTSK direksiyon uygulama sınavında görev alanlara ödenecek ücretlere 2023 yılı yeniden değerleme oranında artış yapılması hususunda; Milli Eğitim Bakanlığına talepte bulunduk.” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.