Tüm Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin
23.07.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

2023 Ramazan erzak yardımı için nereye başvurulur? İstanbul, İzmir, Ankara gıda kolisi yardımı nasıl, nereden alınır?

2023 yılında Ramazan ayı 23 Mart Perşembe günü kalkılan ilk sahurla başlayacak. Milyonlarca kişi ilk orucu tutmanın heyecanını yaşayacak. Ülkemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza devletimiz yardım eli uzatmaya devam ediyor. Ramazan ayında çeşitli kurum ve kuruluşlar ihtiyaç sahiplerine erzak (Ramazan gıda kolisi) yardımı yapıyor. Peki 2023 Ramazan erzak yardımı için nereye başvurulur? İstanbul, İzmir, Ankara gıda kolisi yardımı nasıl, nereden alınır? Ramazan yardımı yapan yerler nereler?

2023 Ramazan erzak yardımı için nereye başvurulur? İstanbul, İzmir, Ankara gıda kolisi yardımı nasıl, nereden alınır?

2023 Ramazan erzak yardımı için nereye başvurulur? İstanbul, İzmir, Ankara gıda kolisi yardımı nasıl, nereden alınır?

Türkiye sosyal bir devlet olamanın gerektirdiği şekilde ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam ediyor. Çeşitli destekler ve ödemelerle ihtiyaç sahiplerinin ayakta durması için büyük çaba sarf ediliyor. Özellikle Ramazan ayında paylaşmanınön plana çıktığı kutsal ayda ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlara devam ediliyor. Öncelikle devlet eliyle ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında erzak yardımı yapılmasına devam edilecek. Yerel yönetimler eliyle ve özel yardımlaşma kuruluşları aracılığıyla da Ramazan kolisi yardımlarına 2023 yılında devam edilecek. Peki 2023 Ramazan erzak yardımı için nereye başvurulur? İstanbul, İzmir, Ankara gıda kolisi yardımı nasıl, nereden alınır? Ramazan yardımı yapan yerler nereleri?

2023 Ramazan erzak yardımı için nereye başvurulur?

İhtiyaç sahipleri durumunu beyan etmeleri durumunda devlet tarafından çeşitli yardımlarla destekleniyor. Ramazan erzak kolisi yardım başvurusu için öncelikle Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne başvuryda bulunabilirsiniz. Devlet tarafından yardıma muhtaç kaydı olan vatandaşlarımıza yardımlar gelecektir. Ayrıca mahalle muhtarlarınıza giderek durumunuzu anlattıktan sonra Ramazan erzak gıda yardımı konusunda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Ramazan kolisi yardımı (İstanbul-İzmir-Ankara-Bursa) nereden, nasıl alınır?

Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı olarak biliniyor. İslam dünyasına bir güneş gibi doğan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza pek çok haır kurumu tarafından erzak kolisi gönderilecek. İhtiyaç sahipleri ilk olarak T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüklerine başvurda bulunabilir. Aryıca Kızılay ve İHH gibi yardım kuruluşlarına başvuruda bulunarak erzak kolisi talep edebilir. Ayrıca 2023 Ramazan ayında mahalle muhtarlıkları da ihtiyaç sahibi vatandaşları ihtiyaç dağıtan kanallara yönlendirebilir.

2023 gıda kolisi yardımı nereden alınır? (İstanbul-İzmir-Ankara-Bursa)

Ramazan ayında sıcak yemekler ihtiyaç shiplerinin kapısına kadar ulaştırılıacak. Hayır severlerin de desteğiyle pek çok yardım kuruluşu da ihtiyaç sahibi hanelere Ramazan erzak kolisi yardımında bulunacak. Bu yardımı almak için öncelikle ihtiyaç sahibi olduğunuzu belirtmeniz ve ispatlamanız gerekiyor. İhtiyaç sahibi olduğunuzun belgeleyen evraklarla birlikte sivil kuruluşlara ya da devlete bağlı olan sosyal yardımlar genel müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Sosyal yardım alan vatandaşlarımıza devlet Ramzan ayında da desteğini sürdürmeye devam edecek.

2023 Ramazan gıda yardımı yapan yerler

2023 yılında pek çok devlet ve özel kuruluşlar ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam ediyor. Sosyal yardım alan vatandaşlarımıza gerekli destekler sağlanoyor. Ramazan ayının da gelmesiyle ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ve Ramzan erzak kolisi yardımı yapılıyor. 2023 yılında Kızılay gibi kurumlar da ihtiyaç sahiplerini unutmayacak. İşte 2023 yılında Ramazan gıda yardımı yapan yerler;

* Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

* Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)

* İstanbul Büyükşehir Belediyesi

* Ankara Büyükşehir Belediyesi

* İzmir Büyükşehir Belediyesi

* Adana Büyükşehir Belediyesi

* Türk Kızılayı

* Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM)

* Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

* İHH Vakfı

* Deniz Feneri

* Taha Derneği

* Umut kervanı

* Beşir derneği

* Şefkat Derneği

* Merhamet Derneği

* Yardimeli Derneği

* Bütün valilik ve kaymkamlıklar üzerinden başvuru yaparak 2023 Ramazan ayı için yardım paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Ramazan yardımı

Ülkemizde ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunan kuruluşlardan birisi de Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM)dir. Yapılacak olan kuru gıda yardımlarından yararlanabilenler: Sosyal güvencesi olmayan ya da geliri net asgari ücreti geçmeyenlerdir. 7/1976 tarihine ait ve 2022 sayılı; 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında maaş almakta olan vatandaşlar VGM yardımlarından yararlanabilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) öğrencilere burs desteği de sağlıyor.

Sosyal yardımlar genel mdürülüğü iletişim

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 – (312) 705 8001 (Ana Hat)

Erzak kolisinin içinde neler var?

Ülkemizde özellikle Ramazan ayı içerisinde ilgili kurumlar tarafından sıklıkla yapılan erzak yardımları, koliler halinde dağıtılmaktadır. Halk arasında Ramazan Yardımı olarak da bilinen bu koliler her ay düzenli olarak verilen erzak yardımına ek olarak 3 ve 6 aylık periyotlar halinde de verilmektedir. Erzak yardımı kolileri içerisinde yer alan besinler aşağıdaki gibidir. Temel beslenme için gıda maddeleri (uzman gıda denetleyicilerin gözetiminde hazırlan makana, kahvaltılık malzemeler, baklagiller ve patates, tuz vb. gıda malzemeleri), Kişisel ve hanenin temizliği için temel temizlik maddeleri, Çocuklu aileler için bebek ve çocuk ihtiyaç maddeleri

2023 erzak kolisi fiyatı ne kadar?

2023 yılında zincir marketlerde Ramzan gıda kolisi satışlarına başlandı. Ramzan kolisi fiyatları içeriğine göre farklılık gösteriyor. 2023 Ramazan kolisi ortalama 400-600 TL arasında değişiklik gösteriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.