22.02.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Bakırköy’de iftar çadırı nerede? 2023 Bükçekmece-Bakırköy iftar çadırı var mı?

Milyonlarca Müslüman Ramazan ayını büyük bir sevinçle karşıladı. İslam’ın şartlarından biri olan oruç ibadetini yerine getirenler Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan iftar çadırlarının nerede kurulduğunu merak ediyor. İftarlarını yüzlerce kişiyle birlikte açmak isteyenler Bakırköy’de iftar çadırı nerede? 2023 Bükçekmece-Bakırköy iftar çadırı var mı? sorularına yanıt arıyor.

Bakırköy’de iftar çadırı nerede? 2023 Bükçekmece-Bakırköy iftar çadırı var mı?

Bakırköy’de iftar çadırı nerede? 2023 Bükçekmece-Bakırköy iftar çadırı var mı?

Ülkemizin faklı illerinde yüzlerce noktada iftar çadırları vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. İftar çadırlarında oruçlarını açmak isteyenler yaşadıkları ilçelerde iftar çadırı olup olmadığını merak ediyor. Bakırköy ve Büyükçekmece’de yaşayanlar da Bakırköy’de iftar çadırı nerede? 2023 Bükçekmece-Bakırköy iftar çadırı var mı? sorularına yanıt arıyor.

Bakırköy’de iftar çadırı nerede?

2023 yılında Bakırköy’de iftar çadırlarının kurulması beklenmiyor. Bakırköy Belediyesi Hatay ili Samandağ ilçesinde kurulan yerleşkede Aşevi, Revir, Eczane, Kreş ve Halk Sağlığı hizmetlerini sürdürüyor. Mobil aşevi 5 Bin kişiye günde iki öğün sıcak yemek sunarken Ramazan ayının başlamasıyla kurduğu iftar çadırıyla da hizmetlerini sürdürüyor. Bölgede revir ve eczane desteği ile depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yürütülen faaliyetlerin yanı sıra Bakırköy Belediyesi uzman doktor ve sağlık çalışanları sahada yoğun bir şekilde görevlerini yerine getiriyor. Salgın ve tehlikeli enfeksiyonların yaşanmadığı bölgede Bakırköy Belediyesi sağlık çalışanları her türlü tedbirleri alarak ve bizzat çadır, konteyner ve ev ziyaretleri yaparak düzenli tıbbi destek ve yerinde sağlık hizmeti veriyor. Ekipler çadırkent ziyaretleri sırasında önleyici halk sağlığı hizmetinin yanı sıra tıbbi ve sıhhi hijyen maddeleri desteği ve dağıtımı da gerçekleştiriyor.

2023 Bükçekmece-Bakırköy iftar çadırı var mı?

Büyükçekmece ve Bakırköy ilçelerinde iftar çadırlarının kurulup kurulmayacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. İlçe belediyeleri ile irtibata geçerek iftar çadırlarının nerede kurulacağına dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.