16.06.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Çatalca, Silivri Selimpaşa TOKİ sosyal konutlara kaç kişi başvurdu? Kura kaç kişi içinden çekilecek?

Çatalca ve Silivri Selimpaşa TOKİ sosyal konuta kaç kişi başvuru yaptı? Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük sosyal konut kampanyasına ülke genelinde ev sahibi olmayanlar için 250 bin konut inşa edilecek. TOKİ sosyal konutlar için başvurular yapıldı ve kuraların çekimine İstanbul için devam ediliyor. İstanbul’da 50 bin konut kuralarında sıra Çatalca ve Selimpaşa TOKİ sosyal konut kura çekilişine geldi. Çatalca ve Selimpaşa bölgesinden ev sahibi olmak isteyenler Çatalca, Selimpaşa TOKİ sosyal konutlara kaç kişi başvurdu? Kura kaç kişi içinden çekilecek? sorularına yanıt arıyor.

Çatalca, Silivri Selimpaşa TOKİ sosyal konutlara kaç kişi başvurdu? Kura kaç kişi içinden çekilecek?

Çatalca, Silivri Selimpaşa TOKİ sosyal konutlara kaç kişi başvurdu? Kura kaç kişi içinden çekilecek?

Sosyal konut projesi kapsamında Türkiye genelinde yapılacak olan 250 bin konutun 50 bini İstanbul’a inşa edilecek. Ev sahibi olmayanların ve ekonomik geliri belli bir seviyenin altında olanların başvurduğu Toki sosyal konutlara ilgi oldukça fazlaydı. Aylar öncesinden başvurularını tamamlayan adaylar kura çekilişlerinin başlamasını bekliyordu. İstanbul için kura çekilişleri 16 Mart’ta başladı. Tuzla kura çekilişlerinin tamamlanmasının ardından sırada Çatalca ve Selimpaşa Toki sosyal konutları var.

Çatalca, Silivri Selimpaşa TOKİ sosyal konutlara kaç kişi başvurdu?

TOKİ sosyal konutlara vatandaşlardan büyük talep geldi. 250 bin sosual konut için milyonlarca kişi başvuru yaptı. İstanbul’da ise 50 bin sosyal konut yapılacak ve bu konutlara da 1 milyondan fazla kişi başvurdu. Çatalca için 540 ve Selimpaşa için 200 asil ve yedek hak sahibi için kura çekimi 30 Mart’ta yapılacak. Çatalca ve Selimpaşa özelinde kaç başvurunun yapıldığına dair ise henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

ÖNERİLEN VİDEOLAR

Çatalca, Selimpaşa kura kaç kişi içinden çekilecek?

Çatalca, Selimpaşa kuraları Silivri Alibey Spor Salonu’nda, 30 Mart’ta çekilecek. 250 bin Toki sosyal konulara başvurus sayısıyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bilgi verdi. Kurum İstanbul için 1 milyon 519 bin 300 kişinin sosyal konutlara başvurduğunu açıkladı. Ancak başvuruların hangi ilçe için yapıdlığına dair bilgi gelmedi.

Çatalca’da kaç konut yapılacak?

30 Mart’ta Çatalca’da 540 konut için kura çekilişi yapılacak.

Selimpaşa’da kaç konut yapılacak?

Silivri (Selimpaşa) 200 konut için kura çekilişi gerçekleşecek.

İstanbul’da kaç sosyal konut yapılacak?

İstanbul Avrupa Yakası Arnavutköy-Başakşehir-Esenler 28 bin 340 konut, İstanbul Çatalca İlçesi 540 konut, İstanbul Silivri İlçesi Selimpaşa 200 konut ve İstanbul Tuzla İlçesi 20 bin 920 konut olmak üzere toplamda 50 bin konut sahibine teslim edilecek.

Toki İstanbul sosyal konut kura çekilişi

16 – 29 Mart 2023 Tuzla 20 bin 920 konut

30 Mart 2023 Çatalca 540 konut

30 Mart 2023 Silivri(Selimpaşa) 200 konut

1 – 19 Nisan 2023 Arnavutköy, Başakşehir, Esenler 28 bin 340 konut

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.