22.02.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Elektrikli otomobillere ÖTV indirimi mi geldi? ZOE, BMW iX3, Kona fiyatı düştü mü?

Elektrikli otomobillere ÖTV indirimi mi geldi? Araç almak isteyenleri ilgilendiren önemli gelişme Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre elektrikli otomobillerde ÖTV matrah düzenlemesine gidildi. Kararla elektrik motorlu araçların matrah limitleri arttırıldı. Peki Renault ZOE, BMW iX3, Hyundai Kona fiyatı düştü mü?

Elektrikli otomobillere ÖTV indirimi mi geldi? ZOE, BMW iX3, Kona fiyatı düştü mü?

Elektrikli otomobillere ÖTV indirimi mi geldi? ZOE, BMW iX3, Kona fiyatı düştü mü?

Türkiye yerli otomobili TOGG’un piyasaya çıkmasını beklerken elektrşkli otomobillerle ilgili alınan karar araç sahibi olmak isteyenleri sevindirdi. Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararda elektrik otomobillerin ÖTV matrah oranları değişti. Peki ZOE, BMW iX3, Kona fiyatı düştü mü?

Elektrikli otomobillere ÖTV indirimi mi geldi?

Elektrikli araçların vergi oranlarında herhangi bir değişikliğe gidilmedi. Söz konusu gelilme ÖTV matrah limitleriyle ilgili. Motor gücü 160 kilovatı aşmayan araçlarda ÖTV matrahı 700 bin TL’den 1 milyon 250 bin TL’ye yükseltildi. Motor gücü 160 kilovatın üzerindeki araçlarda ise ÖTV matrahı 750 bin TL’den 1 milyon 350 bin TL’ye çıkarıldı. Motor gücü 160 kilovatı aşan araçlarda vergi oranı yüzde 10 ila 40 arasında değişirken, motor gücü 160 kilovatı aşan araçlarda ise vergi oranı yüzde 50 ila 60 arasında olacak.

ZOE, BMW iX3, Kona fiyatı düştü mü?

ÖTV matrah indirimiyle birlikte Türkiye’de satılan pek çok elektrikli otomobilin fiyatlarında indirim bekleniyor. Buna göre Renault ZOE, BMW iX3, Hyundai Kona gibi Türkiye’nin en çok satılan elektrikli otomobil modellerinin fiyatlarında da önümüzdeki günlerde güncelleme yaşanabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.