22.02.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Kilis ve Osmaniye’de görevli polisler şark hizmetinde sayılacak

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen illerden Kilis ve Osmaniye’de görev yapan polislerin hizmetleri, 2’nci bölge (şark) hizmeti kapsamına alındı. Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) müracaatlarında da üst yaş sınırı 1 sene genişletildi.

Kilis ve Osmaniye’de görevli polisler şark hizmetinde sayılacak

Kilis ve Osmaniye’de görevli polisler şark hizmetinde sayılacak

Resmi Gazete’de ‘Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yayımlandı. Buna göre; depremden etkilenen Kilis ve Osmaniye il ve ilçeleri şark statüsüne alındı. Böylece depremden etkilenen tüm illerdeki emniyet mensupları şark hizmeti statüsüne geçti. 2’nci şark görevine giden emniyet müdürü ve emniyet amiri rütbesindeki personel hariç, diğer rütbelerdeki personelin hizmet sürelerinde düzenleme yapıldı.Bu kapsamda; 2’nci şark görevine giden personel; hizmet süresi 6 yıl olan birimlerde 4 yıl, hizmet süresi 5 yıl olan birimlerde 3 yıl, hizmet süresi 4 yıl olan birimlerde 2 yıl, hizmet süresi 3 ve 2 yıl olan birimlerde 2 yıl görev yapması durumunda 2’nci şark görevini tamamlamış sayılacak.

Ayrıca 2023 yılında yapılacak POMEM müracaatlarında, 30 yaş olarak belirlenen ve 1 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlara tanınan müracaat hakkı, 1 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğanların da müracaat etmesini sağlayacak şekilde genişletildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.