26.05.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Konya iftar çadırı 2023 | Konya’da iftar çadırları nerede? Selçuklu, Karatay, Meram, Ereğli Ramazan çadırı kuruldu mu?

Konya iftar çadırı 2023 | Ramazan ayı büyük bir sevinçle karşılandı. Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan Ramazan iftar çadırları da pek çok ilimizde kurulmaya başlandı. Konya’da da iftar çadırları vatandaşlara hizmet verecek. Oruçlarını iftar çadırında açmak isteyen vatandaşlar Konya’da iftar çadırları nerede? sorusuna yanıt arıyor. Peki Selçuklu, Karatay, Meram, Ereğli ve Akşehir’de Ramazan çadırı nerelerde var?

Konya iftar çadırı 2023 | Konya’da iftar çadırları nerede? Selçuklu, Karatay, Meram, Ereğli Ramazan çadırı kuruldu mu?

Konya iftar çadırı 2023 | Konya’da iftar çadırları nerede? Selçuklu, Karatay, Meram, Ereğli Ramazan çadırı kuruldu mu?

İslam dünyasının en kutsal aylarından biri olan Ramazan ayında milyonlarca Müslüman oruç tutacak. İlk sahur 23 Mart Perşembe günü yapıldı ve aynı gün akşam ezanıyla milyonlarca kişi orucunu açacak. Ramazan ayının en önemli simgelerinden biri olan iftar çadırı uygulmasına ise bu sene de devam edilecek. Pek çok ilimizde iftar çadırları şimdiden kuruldu ve ilk misafirlerini ağırlamayı bekliyor. Yemekler büyük kazanlarda hazırlanırken binlerce kişiye yardım severlerin de desteğiyle iftar yemeği verilecek. Konya’da da iftar çadırları vatandaşlara hizmet verecek. Konyalılar Konya’da iftar çadırları nerede? Selçuklu, Karatay, Meram, Ereğli Ramazan çadırı kuruldu mu? sorularına yanıt aramaya başladı. İşte Konya iftar çadırına dair detaylar…

Konya iftar çadırı 2023

Konya Büyükşehir Belediyesi eliyle kentin pek çok noktasında iftar çadırlarlarının kurulması bekleniypr. Konya Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesine yardım kapsamında bu bölgelerde iftar çadırlarını kuracak. Ancak ilçe belediyeler kendi bünyesinde hayır severlerin de desteğiyle vatandaşlar için iftar çadırı hizmetine devam edebilir. Konya iftar çadırı nerede var? sorusuna yanıt arayan vatandaşlarımız belediyeler ile iletişime geçerek detaylı bilgiye sahip olabilirler.

Konya’da iftar çadırları nerede?

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın üç merkez ilçe belediyesiyle birlikte Hatay’daki depremzedeleri Ramazan ayında da yalnız bırakmıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca Hatay’daki mobil yemek ve ekmek araçlarımız vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca iftar ve sahur çadırlarımızla, ilçe belediyelerimizle birlikte hazırladığımız Ramazan kolileri ile mübarek ayın manevi lezzetini Hataylı kardeşlerimizle birlikte paylaşmanın gayretinde olacağız. Yine, Konya’mızda da çeşitli faaliyetlerle Ramazan ayının paylaşma ruhunu en güzel şekilde yaşatmaya devam edeceğiz.

601 TIR insani yardım ulaştı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan-ı Şerif’in tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini ve yaşadığımız zorlu günlerde yaralarımızı sarmaya vesile olmasını diledi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay açıklamasında “Bugüne kadar Konya olarak 601 TIR insani yardımı ayrıca yine 50 TIR da unu depremzede vatandaşlarımız için bölgeye göndermiştik. Yarın inşallah mübarek Ramazan ayının ilk orucunu tutacağız. Bu mübarek ayda da Hataylı kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Ramazan ayında depremzede ailelerimize ulaştırılmak üzere 14 TIR’dan oluşan 23 bin yardım kolisini yola çıkardık. İlk günden itibaren beraber yol yürüdüğümüz Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca ve Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı’dan, sivil toplum kuruluşlarımızdan ve tüm Konyalı hemşehrilerimden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Konya’da ilk oruç hediyesi heyecanı

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan geleneğini yaşatmak ve çocukları oruca teşvik etmek amacıyla bu yıl da ilk kez oruç tutan 7-8 yaş arası çocuğu sürpriz hediyelerle sevindirecek. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “İlk oruç hediyesi için 7-8 yaş çocuklarımızdan bu sene ilk orucunu tutanlar 24 Mart-06 Nisan tarihleri arasında internet üzerinden başvuru yapabilirler. İftar ve sahur sofralarının bereketi tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” açıklamasında bulundu. İlk oruç hediyesine katılmak için https://ilkoruc.konya.bel.tr/ adresine gitmeniz ve formu doldurmanız gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.