22.02.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Elektriğe indirim mi geldi? Ev elektriğine indirim gelecek mi?

Elektriğe indirim mi geldi? Enerji fiyatlarının son zamanlarda artış gösterdiği şu günlerde elektriğe indirim haberi geldi. Peki ev elektriğine indirim gelecek mi?

Elektriğe indirim mi geldi? Ev elektriğine indirim gelecek mi?

Elektriğe indirim mi geldi? Ev elektriğine indirim gelecek mi?

Faturaların şişik gelmesinden şikayet eden vatandaşlar özellikle kış aylarında elektrik ve doğalgazda indirim yapılmasını talep ediyordu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da doğalgaza yüzde 12 oranında indirim yapılmıştı. Şubat ayına girilirken Enerji Piyasaları Denetleme Kurumu Başkanı Yılmaz’dan gelen açıklama herkesi heyecanlandırdı.

Elektriğe indirim mi geldi?

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz açıklamasında sanayi elektriğinde yüzde 12 indirim yapılacağını duyurdu. İndirimin Şubat ayında uygulanmaya başlanacağını açıkladı. Sanayiciler enerji maliyetlerini bu indirimle birlikte düşürecek.

Ev elektriğine indirim gelecek mi?

Alınan indirim kararı evler için geçerli değil. Evlerde kullanılan elektriklerde mevcut ücret tarifesi geçerli olacak.EPDK Başkanı Yılmaz açıklamasında “Sanayi kuruluşlarında elektriğin bedelinin Şubat’tan itibaren yüzde 12 düzeyinde düşmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da doğalgaza yüzde 12 indirim gelmişti

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da İGDAŞ doğalgaz ücretlerine indirim yapılmıştı. Buna göre doğalgaz fiyatlarında yüzde 12,13 oranında vatandaşlar indirimli kullanacak. Bu indirimle birlikte aylık doğalgaz faturasına bin TL ödeyen bir vatandaşın yeni faturası 879 TL düzeyine inecek.

Elektrik nedir?

Elektrik, elektrik yüklerinin akışına dayanan bir dizi fiziksel olaya verilen isimdir. Elektrik sözcüğü Türkçeye Fransızcadan geçmiştir. Elektriğin Türkçe eş anlamlısı çıngı sözcüğüdür. Ayrıca Anadolu ağızlarında elektrik anlamında yaldırayık sözcüğü tespit edilmiştir. Elektrik, pek çok farklı şekillerde var olabilir. Örneğin, yıldırımlar, durgun elektrik, elektromanyetik indüksiyon ve elektrik akımı gibi. Ek olarak, elektriğin elektromanyetik radyasyon, radyo dalgaları gibi oluşumları olduğu bilinmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.