Tüm Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin
16.07.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

Oba Makarna halka arzı kaç lot verdi.Ne zaman işleme başlayacak

Oba Makarna halka arzı kaç lot verdi.Ne zaman işleme başlayacak

Oba Makarnacılık San. ve Tic. A.Ş., Türkiye’nin makarna sektöründe son 10 yıllık dönemde ihracat şampiyonu olan bir firmadır. Şirket, 22-23 Şubat 2024 tarihleri arasında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayıyla halka arz edildi. Halka arz büyüklüğü 3,78 milyar TL olarak açıklanan Oba Makarna, yüzde 20,1 oranında halka açıldı. Toplamda 96 milyon 336 bin 345 lot dağıtımı yapılan halka arzda, hisseler bireysel ve şirket çalışanlarına eşit pay edildi. Oba Makarna’nın borsa işlem tarihi ise henüz belli olmadı.

Oba Makarna’nın halka arzı, yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Talep toplama sürecine 3 milyon 388 bin 824 yurt içi bireysel yatırımcı katıldı. Bu sayı, Türkiye’de bir halka arzda en yüksek yurt içi bireysel yatırımcı sayısı olarak tarihe geçti. Yatırımcılar, Oba Makarna’nın hisselerine 16,20 TL fiyatla talep gösterdi. Talep toplama sürecinde, yatırımcıların yüzde 99,9’u 1.000 TL ve altında talepte bulundu. Böylece, Oba Makarna’nın halka arzı, geniş bir kesime ulaşan ve yatırımcı tabanını artıran bir başarı hikayesi oldu.

Oba Makarna’nın halka arzından elde edeceği gelirin yüzde 70’i yatırım harcamaları için kullanılacak. Şirket, yeni makarna üretim tesisleri kurmayı, mevcut tesislerini modernize etmeyi, yeni ürünler geliştirmeyi ve pazar payını artırmayı hedefliyor. Oba Makarna, Türkiye’nin yanı sıra 100’den fazla ülkeye ihracat yapan bir marka. Şirket, kaliteli ürünleri, yenilikçi yaklaşımı ve müşteri odaklı vizyonu ile sektörde öncü bir konuma sahip.

Oba Makarna’nın halka arzı, Türkiye’nin ekonomik potansiyelini ve yatırım fırsatlarını gösteren bir örnek oldu. Şirket, halka arz sürecinde yatırımcılarına güven verdi ve piyasalara canlılık kattı. Oba Makarna, borsada işlem görmeye başladığında da başarılı performansını sürdürmeyi ve değer yaratmayı amaçlıyor. Oba Makarna’nın halka arzı, Türkiye’nin gururu oldu. Oba Makarna halka arzı kaç lot verdi.Ne zaman işleme başlayacak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.