25.05.2024 - Ankara Etkinlik ve Şehir Rehberi

‘The Diplomat’ dizisindeki senaryo: ‘Türkiye Rusya’ya saldıracak’

Netflix’te 20 Nisan’da yayımlanmaya başlayan Altın Küre ödüllü politik dizi “The Diplomat”, Türkiye’nin Rusya’ya saldıracağını senaryosuna taşımasıyla dikkat çekti…

‘The Diplomat’ dizisindeki senaryo: ‘Türkiye Rusya’ya saldıracak’

‘The Diplomat’ dizisindeki senaryo: ‘Türkiye Rusya’ya saldıracak’

Netflix’in yeni dizisi “The Diplomat”, “Türkiye’nin Rusya’ya saldırısını” senaryolaştırdı. Senaryoya göre, Suriye’de yaşanan çatışmada nokta belirtilmesiyle ayrıca dikkat çeken diziye ilişkin uluslararası ilişkiler yazarı Nedret Ersanel yorumda bulundu..

Yeni Şafak yazarı Ersanel’in bugünkü yazısından ilgili bölüm:

“SALDIRIDA İNGİLTERE PLANI VE UKRAYNA ETKİSİ”

Türkiye’de de faal bir dijital platformda yayınlanan, ‘The Diplomat’ dizisinin altıncı bölümünde de Suriye’deki Rus güçlerine yönelik saldırıdan bahsediliyor. Açık adres bile veriliyor; Halep-Rakka-Hama üçgenini hedef olacak bir saldırının İngiltere tarafından planlandığı, Ukrayna savaşının dinamiklerinden beslendiği, bizzat Başbakan ve parlamentodaki kimi unsurlar tarafından teklif edildiği, hatta temelinde İskoçya’da yapılacak ve ‘Büyük Britanya’dan bağımsızlığı getirebilecek seçimlerle ilgili olduğu anlatılıyor…

“SIZDIRILAN PENTAGON BELEGELERİNDEKİ SENARYO”

Yeni bir dizi bu. Uluslararası gösterimi 20 Nisan’da gerçekleşmiş. Pentagon belgelerine göre de Ruslara yönelik bombalama planı 2022 Aralık ayında düşünülmüştü ve 2023’de yani ‘şu sıralar’ hayata geçirilecekti. Pentagon’un gizli sayfalarıyla bu kadar örtüşen senaryo ilgi çekici değil mi?

İki “senaryo” arasındaki benzerlik bize ne düşündürmeli? Bunların gerçeği yansıttığını mı yoksa Ortadoğu ve Türkiye’de yaratılmak istenen algıyı mı?

YeniŞafak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.